HİZMETLERİMİZ

Kısmı Zamanlı Öğrenci Olarak Çalışma İmkanı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nde okumakta olan engelli öğrencilerimiz istedikleri takdirde kısmı zamanlı öğrenci statüsünde ücret karşılığında çalışarak öğrenimlerini daha rahat bir şekilde devam ettirebilmektedir.

Ücretsiz Yemek İmkânı

Manisa Celal Bayar Üniversitesinde okumakta olan engelli öğrencilerimiz talep etmeleri durumunda kendilerine ücretsiz yemek hizmeti sağlanmaktadır. Bu hizmetlerden akademik birimlerimizdeki öğrenci yemekhanelerinde yararlanabilmektedirler. 

Sağlık Hizmetleri

Manisa Celal Bayar Üniversitesinde okumakta olan engelli öğrencilerimiz, üniversite hastanemizin tüm olanaklarından engelsiz bir şekilde yararlanabilirler. Bunun için tek yapmamız gereken hastanemizde sizlere ayrılmış hasta kayıt masalarına başvurmanızdır.

Kütüphane Hizmetleri 

Manisa Celal Bayar Üniversitesinde okumakta olan engelli öğrencilerimizin kütüphane hizmetinden daha iyi yararlanabilmesi için gerekli ekran okuma yazılımları ve Braille yazıcıları alınarak kullanımlarına sunulmuştur. Son olarak Manisa Celal Bayar Üniversitesi tarafından Boğaziçi Üniversitesi GETEM ile kurumsal iş birliği yapılarak görme engelli personel ve öğrencilerimizin kütüphanecilik hizmetlerinden faydalanması sağlanmıştır. Hizmetten yararlanmak isteyen personel ve öğrencilerimizin MCBÜ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı’na başvurarak kullanıcı adı ve şifresi almaları gerekmektedir. GETEM yaklaşık 10 bin yayanı barındırmaktadır. GETEM İnternet Kütüphanesine üye olan kullanıcılar aynı zamanda Telefon Kütüphanesi Projesi’nden de ücretsiz olarak yararlanabilecekler. Telefon Kütüphanesi Projesi ile yüzlerce sesli kitap 0 800 219 91 91 numaralı telefon üzerinden görme engelli GETEM üyelere ücretsiz olarak sunulmaya başlamıştır Telefon kütüphanesinde şimdilik 100 temel eser ve dünya klasiklerinden oluşan 236 eser bulunmaktadır.


Ulaşılabilirlik

Manisa Celal Bayar Üniversitesinde okumakta olan engelli öğrencilerimizin öğrencilikleri süresince üniversitemizin tüm birimlerine engelsiz bir şekilde ulaşabilmesi amacıyla çalışmalar yapılmış, yapılmaya da devam etmektir. 

Bu kapsamda:

Engelsiz tuvaletler
Rampalar
Asansör
Engelli otoparkı
Gerekli kabartma uyarı levhalar


iletişim

MANİSA CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ ENGELLİLER
DANIŞMA VE KOORDİNASYON KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Birim Koordinatörü
Yrd.Doç.Dr. Mustafa Özhan KALAÇ

Telefon:0236 201 11 670236 201 11 67
0236 201 11 670236 201 11 67
0236 201 14 04 - 0236 201 14 04

E-Posta :engelli@cbu.edu.tr
  • Eğitim Kataloğu
Manisa Celal Bayar Üniversitesi © 2016 | Güvenlik ve Gizlilik